banner15

Tunceli'de polise ve sivillere saldırı

Tunceli'de dün akşam futbol maçı yapan polislere ve onları izlemeye gelen ailelerine silahlı saldırı düzenlendi. İki polis ile bir polis eşi hayatını kaybetti

Tunceli'de polise ve sivillere saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tunceli'de halı sahada futbol maçı yapan polislere teröristler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 komiser hayatını kaybederken kendisini izlemeye gelen eşi de hayatını kaybetti, 3'ü ağır 8 polis memuru da yaralandı. Saldırıyı gerçekleştirenlerden biri ölü ele geçirildi.

Tunceli'nin Munzur Mahallesi'nde saat 21.40 sıralarında halı sahada futbol oynayan polislere uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Halı sahanın yanına özel otomobille gelen ve 4-5 kişi oldukları tahmin edilen silahlı grubun üzerinde asker kıyafeti olduğunun söylediği belirtildi.

Çeşitli noktalardan futbol oynayan polislere açılan ateşte, 2 polis memuru hayatını kaybederken, 8 polis de yaralandı. Ateş açan teröristler Munzur Vadisi'ne doğru kaçarken, yaralı polisler ambulans ve diğer araçlarla Tunceli Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR

Polislere yönelik saldırısına eş zamanlı olarak aynı saatlerde kentin korumasını sağlayan Esentepe Mahallesi'ndeki iki ayrı Özel Harekat Polis noktasına uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Noktadaki polislerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Halı saha ve koruma noktasına yönelik iki ayrı saldırı düzenleyen teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı.

Munzur Vadisi'ne doğru kaçtıkları belirlenen teröristlerle sıcak temas sağlanırken çatışma çıktı. Çatışma sürerken, silah sesleri kent merkezinden duyuldu.

Saldırılar nedeniyle kentte büyük panik yaşanırken, halk evlerine çekildi. Kaçan PKK'lıların bulunduğu alanlar ise Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan kalkan Kobra helikopterler tarafından yoğun ateş altına alındı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 08:06
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35