Türkiye'deki Suriyelilere harçlık verilebilir

AK Partili Bülent Gedikli, Suriye'den kaçarak Türkiye'ye yerleşenlere belli miktarlarda harçlık verilebileceğini açıkladı

Türkiye'deki Suriyelilere harçlık verilebilir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, Türkiye'deki Suriyelilere belli bir ücret ödenmesi konusunun değerlendirileceğini belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gedikli, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesindeki çadır kentte kalan Suriyelileri ziyaret etti.

Gedikli, Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki çadır kentte misafir edilen Suriyelilerle iftar yaptıktan sonra karayoluyla geldiği Ceylanpınar ilçesinde de çadır kentte kalan Suriyelilerle görüştü.

Kendilerine daha fazla hizmet edebilmek için gayret gösterdiklerini ifade eden Gedikli, konuşmasının ardından kampta kalan Suriyelilerin, sorun ve taleplerini dinledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'in, ''Türkiye'de kalan Suriyelilere belli bir ücret ödenmesine ilişkin konunun gündemde olduğunu'' söylediğini aktaran Gedikli, şöyle devam etti:

''Bu durumu Ankara'ya döndüğümüzde kararlaştıracağız. Tabi bu harçlık şeklinde düşünülen bir ödeme. Sayın Valimiz'in de hatırlatmasıyla Ankara'ya döndüğümüzde onun da bir değerlendirmesini yapacağız. Sayın Valimiz'in gündeme getirmiş olduğu bir konu, böyle bir konunun görüşüldüğünü de kendileri ifade ettiler. Gelen insanlar içinde eğitimli ve vasıflı insanlar olduğunu gördük. Mesela inşaat mühendisleri vardı. Onları tabi geçici olmak kaydıyla belli işlerde değerlendirilmesi ve istihdamıyla ilgili bir çalışmanın da yürütüldüğünü ifade ettiler. Böyle bir şey de söz konusu olabilir. Onu da tabi değerlendirmesini ayrıca yaparız.''

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2012, 17:05
banner53
YORUM EKLE

banner39