Türk'ten valiye: Hesabım var seninle

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, kendisini yalancı çıkarmaya çalıştığını iddia ettiği Batman Valisine seslenerek "seninle hesabım var" dedi

Türk'ten valiye: Hesabım var seninle

Mardin Bağımsız Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Ahmet Türk, Batman'daki nevruz kutlamaları sırasında bir polis memurunun kendisini yumruklamasının ardından bugün Diyarbakır'da geçmiş olsun dileklerini kabul etti.

Batman Valisi Ahmet Turhan'ın olayla ilgili açıklamasına tepki gösteren Ahmet Türk, Batman'da intikam almak isteyen bir yaklaşım ve mantıkla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, "Bütün bu yaşadığımız haksızlığa, zulme rağmen Batman Valisi, sanki hiçbir şey olmamış gibi bizi yalancı çıkarmaya yönelik açıklamalarla topluma mesajlar vermeye başladı" dedi.

Polisin Batman'da nevruz alanına gitmek isteyenlere gazla müdahale ettiğini belirten Türk şöyle konuştu:

"Otobüse binerek nevruz alanına gittik. Alana yakın bir yerde bir polis noktasında, böyle gözü dönmüş bir şekilde taşlarla, gazlarla saldırdılar. Camlar üzerimize dökülmeye başladı. 50'ye yakın polis oradaydı. Gaz bombaları bu arada içeri düşmeye başladı, bizim de içeride kalma şansımız yoktu. O sersem ve yarı baygın halde çıktığımda resmi elbiseli bir polis bana yaklaşır yaklaşmaz bu gözüme 3 tane üst üst üste yumruk attı. Orada polis arabaları var. Sivil araba da yok. Hastaneye götürecek kimse de yok. Biz polis arabasına yönelerek içine girdik. Arabanın direksiyonunda oturan polis bizi götürüp götürmeme konusunda tereddüt gösterdi. Ama hemen yanında 3 yıldızlı bir polis duruyordu. Tahmin ediyorum ondan işaret aldıktan sonra hareket etmeye başladı. 100 metre gittikten sonra ambulans gelince oradan hemen ambulansa geçtik."

'GÖZÜ DÜNMÜŞ POLİSLER, HERKESİ LİNÇ EDECEKTİ'

Ahmet Türk, kendisini götüren polis aracının şoförünün belli olduğunu, bir başkomiserin bu olaya tanık olduğunu söyleyip, "Bu vali ve emniyet müdürü olduğu müddetçe o polisin gerçeği söyleme şansı yok. Orada 3 yıldızlı bir polis var belli. Oradaki polisler belli. Eğer o anda polis beni yumruklamasaydı, saldırmasaydı eminim ki o gözü dönmüş polisler arkadaşlarımızın tamamını linç edeceklerdi. Bu olayla bir fren yaptılar, yoksa daha kötü şeyler gelişebilirdi" dedi.

'GÖRÜNTÜLER DEVLETİN ELİNDE'

Batman Valisi Ahmet Turhan'ın, "Elinde görüntü varsa getirsin" sözlerini hatırlatan Türk, "Batman Valisi diyor ki, 'Kimin elinde görüntü varsa getirsin. Bir tek sivil yok, bir kargaşa yok.' Kitlenin içinde bize saldırılmış değil, 3'ümüz meydandayız, adam geliyor yumruk atıyor. Şimdi tarladan geçerken, geldiğimiz yerden polisin taş attığı noktaya kadar görüntüleri var. Taşlar başladıktan sonra ve dövüldüğüm zamanki görüntüler yok. Peki, tarladan geldiğimiz, alana geldiğimiz görüntüler varsa gerisi nerede? Sayın valim, 'Kimin elinde varsa getirsin' diyor. Devletin elinde var. Kameralar var. Polisin çektiği şeyler var. Bizi götüren arabanın şoförü polis, ben biliyorum tabi ki, kalkıp kendi polis arkadaşlarının aleyhinde ifade veremez. Ama devlet bunu çıkarmaya karar verdiği gün, o polis söylemek zorun da kalacak" dedi.

'VALİ İLE ARTIK HESABIM VAR'

Olayı anlatırken duygulanan Ahmet Türk, polisin kendisine attığı yumruğu önemsemediğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben bir polisin bana yumruk atmasını önemsemiyorum. Bir ırkçı olabilir, faşist olabilir, cahil olabilir veya öfkesine hâkim olamamış olabilir. Çok önemli değil, 6 dönemdir milletvekiliyim, birçok dönemde parlamentoda kaldım. Ne kimseye hakaret ettim, ne kimseye iftara attım. Herkes beni tanır o parlamentoda, benimle çalışan insanlar beni bilir. 70 yaşında bir insanım, yani böyle bir olay yaşasam nasıl bir polis beni döver diyebilirim. Şimdi Batman Valisi'nin bütün gayreti bu zulümden sonra bizi yalancı çıkarmaya yönelik bir şeydir. Ben buradan şunu söylüyorum; Benim derdim polisle değil. Bugün gücüm de valiye yetmiyor ama beni yalancı çıkaran, bu olayı örtbas etmek isteyen valiyle benim bundan sonra şahsi meselem var. Allah büyüktür. Bu konuda açıkça isterseniz tehdit deyin. Ya bunu çıkaracak. Ya da şahsi düşmanlığını ortaya koyacak. Açık bir şekilde bu bir şahsi düşmanlıktır. Bu yaştan sonra beni yalancı çıkaran bir vali benim onunla hesabım vardır, bunu açık söylüyorum."

 

Kaynak: Ajanslar

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2012, 17:41
banner53
YORUM EKLE

banner39