Tutuklu gencin ailesinden 'Geziciler'e tepki

Adana'da, Gezi eylemleri sırasında tutuklanan bir gencin ailesi, bugün yapılacak duruşma öncesi adliye önünde toplanan eylemcilere sert tepki gösterdi

Tutuklu gencin ailesinden 'Geziciler'e tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Oğlu, Gezi eylemleri sırasında tutuklanan bir baba, bugün de oğlunun duruşmasının bulunduğu adliye önünde eylem yapmak isteyen Gezicilere isyan etti.

Adana'daki Gezi bileşenlerinden bir grubun üyeleri, 'Taksim Gezi Parkı' protestolarında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan 11 kişi için yürüyüş yaptı.

5 Ocak Meydanı'ndan davanın görüldüğü adliye binasına slogan atarak gelen 100 kadar eylemci, burada basın açıklaması yapmak istedi.

Bu sırada, oğlu Ahmet Cem Demir'in tutuklular arasında bulunduğunu söyleyen Cafer Demir, gösteri yapmak isteyenlere tepki gösterdi.

Baba Demir, "Bir dakika, bir dakika. Susun, içerideki benim oğlum. Gençler üzerinden siyaset yapmayın susun, slogan atmayın, istemiyoruz. Topla o pankartı" deyip tepki gösterdi. Tutuklu Hasan Tatlı'nın annesi Şaziye Tatlı da eylemcilere tepki gösterdi.

Ahmet Cem Demir ile Hasan Tatlı, Gezi Parkı eylemlerinde, kamu ile özel kişi ve kuruluşlara ait binalara zarar verip, molotofkokteyli atarak halkı kışkırttıkları iddiasıyla tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 15:19
banner53
YORUM EKLE

banner39