banner15

Ulaşım araçlarındaki sorunlar için SMS yolu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, toplu ulaşım hizmetlerinde sorunların giderilmesi için "1530" kısa mesaj numarası hizmete sokuldu.

Ulaşım araçlarındaki sorunlar için SMS yolu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı toplu ulaşım hizmetlerinde sorunların giderilmesi, vatandaşların yönetime katılım, denetim yapması ve şikayetlerini bildirmesi için cep telefonlarından "1530" kısa mesaj numarasını hizmete soktu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul trafiğinde, minibüs, taksi, dolmuş, halk otobüsleri, servis minibüsleri, okul servisleri ve kamyonlar ile ilgili şikayet ve öneriler için "Alo Beyaz Masa" 153’ü, cep telefonlarından kısa mesaj hattı olarak kullanabilecekleribelirtildi.

Vatandaşların tüm operatörlerden "1530" kısa mesaj numarasını yazarak şikayet, yer, plaka, isterlerse isimlerini de belirterek kısa mesaj ileiletebilecekleri ifade edildi. Beyaz Masa;ya gelen mesajlar, Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa sürede değerlendirilerek gerekli yasal işlemlerin yapılacağı kaydedildi.
Vatandaşların soru ve şikayetlerini bildirebilecekleri numaralar şöyle:

"Kısa mesaj ile 1530, telefon ile 153, e-posta yoluyla,
beyazmasa@ibb.gov.tr ve topluulasim@ibb.gov.tr".

 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2010, 15:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35