banner39

'Uludere sınırına çatışma çıktı' iddiası

Uludere'nin Roboski diye adlandırılan sınır bölgesinde yapımı devam eden yol çalışmaları sırasında asker ile PKK arasında çatışma çıktığı iddia ediliyor. İddialara göre sivil vatandaşlar da bölgeye giderek yol çalışmasına tepki gösterdi

Yurt Haberleri 24.02.2014, 12:21 24.02.2014, 12:21
'Uludere sınırına çatışma çıktı' iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Uludere'nin sınır bölgesinde yer alan Beyaztepe ve Karaçalı bölgelerindeki güvenlik yolu yapımı nedeniyle bir süredir devam eden gerginliğin ardından bugün PKK'lılar ve askerler arasında çatışma çıktığı iddia edildi.

DİHA'nın iddiasına göre ayrıca siviller de sınır bölgesine yürüyüşe geçti.

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Roboski köyü ile Irak Kürdistan bölgesi sınırında yapımı devam eden "güvenlik yolu" inşası nedeniyle, 17 Şubat'ta da PKK'nın askere "taciz ateşi" açtığı duyurulmuştu. Aynı gün sınır ticareti yapan köylülerin geçişleri sırasında Nihat Encü, ayağına isabet eden mermi ile yaralanmıştı. 17 Şubat'tan bu yana devam eden gerilimle birlikte bölgeye askeri sevkiyat yapılıyordu. Bugün çıktığı belirtilen çatışma sırasında bölgedeki köylülerin de sınıra doğru yürüyüşe başladığı, hem çatışmanın hem de yürüyüşün devam ettiği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?