banner39

Üniversitede gül dağıtan öğrencilere taciz

Ankara Üniversitesi'nde Kutlu Doğum etkinliği çerçevesinde gül ve Kur'an Kerim dağıtan AGD'li öğrenciler sözlü tacize uğradı

Yurt Haberleri 30.04.2013, 17:22 30.04.2013, 17:24
Üniversitede gül dağıtan öğrencilere taciz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Çözüm sürecine kilitlenmişken Diyarbakır Dicle Üniversitesi'ni karıştıran yapılar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde ortaya çıktı. Kutlu Doğum etkinliği çerçevesinde gül ve Kur'an Kerim dağıtan AGD'li öğrencileri taciz ettiler.

Haber10.com'un haberine göre Dicle Üniversitesi'nde Kutlu Doğum Afişi asılmasını engelleyen yapılar Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde ortaya çıktı.

AGD'li gençlerin Kutlu Doğum etkinliği çerçevesinde, öğrencilere Kur'an Kerim ve gül dağıtmasını engellemek isteyen provokatörler, sağduyulu öğrencileri önce tehdit etti, ardından fakülte yemekhanesinde etraflarını sararak 'Sizi de Dicle Üniversitesi'nde etkinlik yapmak isteyenlerin durumuna getiririz. Bu alanlar bizim. Biz istemeden bir şey olmaz. Burada benzer etkinlikleri bir daha yapmayacaksınız" dediler.

Sayısı az olan AGD'li öğrencileri yemekhanede baskı altına alan provokatörler ağza alınmayacak küfürler de ederken, okul yönetiminin olaylara erken müdahalesi olası olayların büyümesini engelledi.

Yemekhaneden çıkartılan AGD'li öğrencilerin uzun süre provokatörler tarafından takip edildiği de öğrenilirken, benzer olayların tekrarlanmaması için fakülte yönetiminin güvenlik güçleri ile birlikte çeşitli tedbirler almaya başladıkları bildirildi.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?