banner39

Üniversitede stant gerginliği

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde İHH İnsani Yardım Vakfı üyesi öğrenciler ile bir grup üniversite öğrencisi arasında 2 gün önce başlayan stant gerginliği bugün de sürdü. Gerginliği polis ve özel güvenlik görevlileri büyümeden önledi.

Yurt Haberleri 25.09.2014, 22:24 25.09.2014, 22:24
Üniversitede stant gerginliği

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi'ndeki Eğitim Fakültesi önünde İHH İnsani Yardım Vakfı adına stant açarak broşür dağıtan öğrenciler ile karşıt görüşlü öğrenciler arasında sözlü tartışmalar yaşandı.

Stant açarak İHH İnsani Yardım Vakfı adına broşür dağıtan öğrencilerin karşısında, OMÜ Öğrenci Platformu adı altında toplanan karşıt görüşlü öğrenciler de stant açtı. Her iki grup da broşür dağıtarak çeşitli sloganlar attı.

Daha sonra OMÜ Öğrenci Platformu üyeleri basın açıklaması yapmak istedi. İHH İnsani Yardım Vakfı adına stant açan öğrenciler, tekbir getirerek açıklamaya tepki gösterdi. İki grup arasındaki sözlü tartışmanın büyümesi, Samsun Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri ile sivil ekiplerin araya girmesiyle önlendi.

Alınan güvenlik önlemlerinin ardından İHH İnsani Yardım Vakfı adına öğrenciler broşürlerini dağıtmaya devam etti. Grup üyelerinden Salih Sarıcaoğlu, hiç kimsenin tehdit ve tahriklerine kapılmayacaklarını, yasal çerçevede stant açarak broşür dağıtmaya devam edeceklerini söyledi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?