banner15

Üsküdar'da Suriyeliler yararına kermes

Genç Hareket ve İnsan Vakfı ile İnsan ve Medeniyet Hareketi bünyesindeki kuruluşlar, Suriyeliler yararına Üsküdar'da kermes açtı. Kermesin bir hafta sürmesi bekleniyor

Üsküdar'da Suriyeliler yararına kermes

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genç Hareket ve İnsan Vakfı Suriye konusunda bir adım daha atıyor. Yardım elini "Kardeşlik Bedel İster, Suriye İçin 7 Gün 7 TIR" sloganıyla, uluslararası güçlerin ve yardım kuruluşlarının yüz çevirdiği Suriye'ye uzatan Genç Hareket ve İnsan Vakfı bu kez Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin ve yardıma muhtaç öğrencilerin eğitim ihtiyacına odaklanıyor.

Genç Hareket ve İnsan Vakfı'nın Üsküdar Meydanı'nda kurduğu kermes çadırında topladıkları yardımları Başta Türkiye’de yaşayan Suriyeli mülteciler olmak üzere yardıma muhtaç çocukların eğitimine yönelik projelerde kullanacak. İnsan ve Medeniyet Hareketi'ne bağlı kurumların katılımı ile düzenlenen kermes bugün başladı. Kermes, 23 Haziran'a kadar devam edecek.

Genç Hareket ve İnsan Vakfı'dan yapılan açıklamada, kermesin yanı sıra İnsan ve Medeniyet Hareketi'ne bağlı 30 STK'nın da destek vereceği kampanya kapsamında vatandaşlardan ve kuruluşlardan gelecek yardımlarda, nakit para, yanı sıra kermes malzemesi ve kırtasiye malzemesine öncelik verilmesi rica edildi.

Açıklamada, bağış yapmak isteyen vatandaşların yardım kuruluşlarıyla "0212 534 4161" "0530 692 881" ve "0535 287 0802" telefon numarasından irtibat kurabileceği ve aşağıdaki hesaplara bağış yapılabileceği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 14:23
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48