banner39

Üsküdar'ı sel aldı, sahil su altında kaldı

İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan gök gürültülü sağanak yağış birçok yerde sele neden oldu. Üsküdar'da sahil kısmı su altında kaldı. Sahil denizle sıfırlandı

Yurt Haberleri 02.06.2014, 17:25 02.06.2014, 23:50
Üsküdar'ı sel aldı, sahil su altında kaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da öğleden sonra etkili olmaya başlayan bulutlu hava akşama doğru yerini gök gürültülü sağanak yağışa bıraktı. Gök gürültüsünün eşlik ettiği yağış zaman zaman doluya dönüştü.

Üsküdar'da sahil kısmında sel suları duvarların boyunu aştı. Üstten bakıldığında sahil denizle sıfırlanmış gibi görünüyor.Şehrin her iki yakasında saat 16.40 sıralarında başlayan sağanak yağış halen devam ediyor. Yağışın sürdüğü anlarda trafikte de sıkışmalar gözlendi.

Kaynak: Diren Üsküdar! ‏@DirenUskudar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de kuvvetli yağış uyarısı yaparak, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmasını istedi.

Kaynak: Hüseyin Öztürk ‏@doskida52

Meteoroloji’den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve batı kesimlerinde görülen yağışların bu gece Adana'nın kuzey ve doğusu, Osmaniye çevreleri, Hatay'ın kıyı kesimleri ile yarın Marmara Bölgesi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Adana ve Osmaniye çevreleri, Hatay, Yozgat'ın güney ve doğusu, Niğde, Sivas, Kayseri ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?