banner39

Uygurlar'ın eylemine polis müdahalesi! İşte o anlar

Türkiye ile Çin arasında imzalanan iade anlaşmasının yankıları devam ederken, Doğu Türkistanlılar ile ilgili bu kez Ankara'da yeni gelişmeler yaşandı. Uygurlar'ın aileleri için Çin Büyükelçiliği önünde başlattığı eyleme polis müdahale etti.

Yurt Haberleri 09.02.2021, 16:29 09.02.2021, 16:47

Uygur Türklerinin seslerini duyurabilmek için Çin Büyükelçiliği önünde başlattığı eyleme polis müdahale etti.

Çin tarafından Doğu Türkistan'daki yakınlarının alıkoyulduğunu ifade eden Uygur Türkleri, yakınlarından haber alabilmek için 5 gündür Ankara'daki Çin Büyükelçiliği önünde bekliyor.

Bugün büyükelçilik önünde bekleyen Uygurların yanına gelen emniyet yetkilisi, "Sayınız her geçen gün çoğalıyor, bu konu artık kabak tadı vermeye başladı" ifadelerini kullandı.

Çin Büyükelçiliği: Türkiye ile aramızı bozmaya çalışıyorlar

Çin Büyükelçiliği dün yaptığı açıklamada, Doğu Türkistan'daki toplama kamplarında tutulan ailelerinden haber alamadıklarını ifade eden Uygur eylemcilerin, "Çin’in imajını karalamak ve Çin-Türkiye ilişkileri bozmak" amacında olduklarını iddia etmişti.

Kaynak: Mepa News

banner53
Yorumlar (1)
duyarlı mümin 3 ay önce
yazıklar olsun diyorum. acılarına anlayış göstermek yerine "kabak tadı verdi" ne demek: kınıyorum. Çinin yalanlarına göz yuman bir politika izleniyor. ayrıca Çin aşısı da sorgulanmıyor. senin kardeşlerine soykırım uygulayan çin bize boyun boylansın soyun soylansın mı diyecek. güvenim azalıyor maalesef...
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?