banner39

Vali Mutlu: Okmeydanı'nda silah kullanılmış

İstanbul Valisi Mutlu, Okmeydanı'ndaki gösteriler sırasında birileri tarafından silah kullanıldığını söyledi

Yurt Haberleri 22.05.2014, 15:17 05.08.2016, 01:45
Vali Mutlu: Okmeydanı'nda silah kullanılmış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Okmeydanı'nda düzenlenen sokak gösterilerinde polisle eylemciler arasında çatışma çıktı. Polis göstericilere biber gazı ile müdahale ederken, göstericiler de polise molotofla karşılık verdi. İki taraf arasındaki kovalamaca devam ederken, nereden geldiği henüz bilinmeyen bir kurşunla yoldan geçtiği belirtilen bir vatandaş kafasından vuruldu. Hastaneye kaldırılan ve ismi Uğur Kurt olduğu belirtilen yaralı vatandaşın durumu ciddiyetini koruyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gösteriler sırasında silah kullanıldığını doğruladı; ancak silahın kim tarafından kullanıldığıyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmadığını söyledi.

Vali Mutlu şunları söyledi: "Okmeydanı'nda emniyet güçlerimiz yaptıkları görev esnasında orada bulunan grupla aralarında bir çatışma oluştu. Bu çatışmada aldığım bilgiler molotofkokteylli saldırılar olduğu, özellikle orada görev yapmakta olan bir grup polis memuruna ve şortland araca molotofkokteylli saldırılar olduğu yönünde. Bu saldırılar sonrasında da bir çatışma var. Çatışma sonrasında da silahla yaralanan bir genç var. 30 yaşında. Öncelikle yaralı gencin şifa bulmasını temenni ediyorum. Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde müdahaleler yapıldı. Şu anda ağır yaralı olduğunu biliyoruz ama hastanemiz bütün imkanlarını kullanarak gerekli müdahaleleri yapıyorlar. İnşallah kurtulacaktır. Bütün dileğimiz temennimiz budur. Olayın nasıl geliştiği nasıl olduğu nasıl bir yaralanma hadisesi vuku bulduğu elbette ki yapacağımız soruşturmalar neticesinde belli olacak.

Elbette kullanılan bir silah var. Medyaya da yansıyan silahlı görüntüler var. Bütün bu çerçevede bütün detaylarıyla hem adli hem idari incelemeler yapılacak. Şu anda olayın olduğu yerde bir sükunet var. Bunun muhafazası ve stabil hale getirilmesi çok önemlidir. Acıları, üzüntüleri daha büyük acılara dönüştürmeden, o bölgede daha önce yaşamış olduğumuz hayatını kaybeden bir gencimiz de oldu biliyorsunuz. Acıları daha fazla acılarla büyütmeden huzur ortamını tesis etmemiz lazım. Yapılan her işlemin mutlaka adalet çerçevesinde yürütüleceğinden emin olması lazım. Bunun hassasiyetle üzerinde duracağız. Kusur varsa kusuru mutlaka tespit ederiz. Neden olduysa bunu kamuoyumuzla mutlaka paylaşacağız. Ama orada, bir okulumuzun yakınında güvenlik tedbiri almak için bulunan bir emniyet birimine yapılan molotof kokteylli saldırı sonucunda gelişen ve silah kullanılan bir olay var. Bunun nasıl olduğunu nasıl geliştiğini bütün detaylarıyla kamuoyumuzla kesinlikle paylaşacağız. Kamuoyumuz bundan emin olsun. Tekrar yaralı gence şifalar diliyorum. Ümit ediyorum sağlık yönünden de tedbirler alınıyor. Hayata tekrar döndürülebilecektir. Bütün dileiğimiz şu anda bu"

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?