banner39

Vali Şahin: Taksim 1 Mayıs'ın yeri değil

İstanbul Valisi Şahin, 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmayacağını söyledi

Yurt Haberleri 15.03.2015, 12:56 15.03.2015, 13:42
Vali Şahin: Taksim 1 Mayıs'ın yeri değil

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Valisi Vasip Şahin, gündeme dair bazı açıklamalarda bulundu. Vali Şahin, 1 Mayıs'ta Taksim'de kutlama yapılabilir mi sorusuna, "Toplantı ve gösteri yapılabilecek yerler belli. Taksim bunlardan biri değil. O konuya çok girmek istemem" cevabını verdi.

Şahin Suriye'den İstanbul'a gelenlerle ilgili "Tabii Suriyeliler ile birlikte başka yasa dışı yollarla gelen göç sorunu var. Suriyeliler ile ilgili tespitlerimiz 200 bine yaklaştı" açıklamasını yaptı.

1 MAYIS VE NEVRUZ

Vali Şahin, "Bizim görevimiz bir defa insanların haklarının en iyi şekilde kullanılmasını temin etmek. Yasal olarak tanınmış bir takım özgürlüklerin en rahat şekilde kullanılmasını sağlayacak tedbiri almak durumundayız. İnsanlara bizim yasak koymamız gibi bir yaklaşımımız olamaz. Hem ülkemizde hem dünyada kutlanan, insanların neşelerini ve sorunlarını paylaştığı platformlar olarak önemli platformlar. Bizim toplumun güvenliğini de korumamız lazım. Güvenlik endişemiz yok ama her türlü ihtimali dikkate almak durumundayız. Biz tercihimizi özgürlüklerden yana kullanmaya çalışıyoruz." dedi.

TAKSİM 1 MAYIS'IN YAPILACAĞI YER DEĞİL

"Toplantı ve gösteri yapılabilecek yerler belli. Taksim bunlardan biri değil. O konuya çok girmek istemem."

Yorumlar (0)
17
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?