banner39

Validen vatandaşa PKK çağrısı

Van Valisi Karaloğlu, dün akşamki iftarda vatandaşlara yaptığı çağrıda PKK ile aralarına mesafe koymalarını istedi

Yurt Haberleri 02.08.2011, 15:31 02.08.2011, 15:31
Validen vatandaşa PKK çağrısı

Van'ın Başkale İlçesi'nde şehit olan 3 asker ile ilgili açıklama yapan Van Valisi Münir Karaloğlu, Van halkına iftar sofrasından çağrıda bulundu.

Van'ın Başkale İlçesi'nde şehit olan 3 asker ile ilgili açıklama yapan Van Valisi Münir Karaloğlu, Van halkına "bu canileri aranıza sokmayın, köylerinize sokmayın" çağrısı yaptı.

Katıldığı bir iftar programında konuşan Vali Karaloğlu, "İnşallah huzurlu bir ortamda ramazanımızı geçiririz ama bugün üzgünüz, ilk iftar soframızın tadını kaçırdılar. Bugün 3 şehidimiz var, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımız var onlara acil şifalar diliyoruz ve Van halkına çağrıda bulunuyoruz. Bu canilerle aralarına mesafe koysunlar lütfen. Bunları köylerine etraflarına sokmasınlar. Bu ülke, bizim kardeşliğimiz, bu sorunu çözecektir, biz buna inanıyoruz. Bu akşam iftar soframızın huzurunu kaçırsalar da Türkiye bu sorunu çözme gücüne sahiptir. Bu milletin beraberliği, kardeşliği, bu sorunu çözme gücüne sahiptir diye inanıyorum. Ben tekrar şehitlerimize Alllah'tan rahmet diliyorum" dedi.

 

 

Kaynak: Cihan

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?