banner39

Van merkezli operasyonlara tepki

Van merkezli altı ilde yürütülen "El Kaide" operasyonlarına Kahramanmaraş'ta düzenlenen bir gösteriyle tepki gösterildi

Yurt Haberleri 16.01.2014, 16:57 16.01.2014, 16:59
Van merkezli operasyonlara tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kahramanmaraş'ta bazı sivil toplum kuruluşları Van merkezli operasyona tepki gösterdi. Özel İdare İş Merkezi önünde bir araya gelen grup adına "Türkiye hepimizin" konulu basın açıklamasını okuyan Kahramanmaraş İnsani Yardım Derneği'nden Yusuf Bülbül, Türkiye'yi kutuplara ve kamplara bölmek isteyenlerin, karşılarında milli iradeyi ve kardeşlik hukukunu esas alan, vatanına sahip çıkmayı borç bilen yüce milleti bulacağını belirtti.

Bülbül, olayların ardından yaşanan çatışma ve kavga ortamını fırsat bilen ve bunun arkasına gizlenen küresel aktörler olduğunu ileri sürdü. Yaşananların toplumsal bütünleşmeye zarar vereceğini ve yeni kutuplaşmalara da zemin hazırlayacağını savunan Bülbül, şöyle konuştu:

"Normalleşme süreci ve milletin büyük kazanımlar elde ettiği bir dönemde, 17 Aralık'tan bu yana şiddeti gittikçe artan ve artırılan kutuplaşma ve kaos ortamı milletimizi derinden üzmekte ve yaralamaktadır. Gelişmeler, Türkiye'yi hedef alan küresel bir operasyonun varlığını bütün çıplaklığıyla ortaya çıkarmıştır. Operasyonların asıl amacının milletin ortak iradesiyle elde edilen kazanımlar olduğu çok açıktır. Ama daha vahim olanı, bu kazanımların elde edilmesinde payı ve emeği olanların da bu küresel operasyona bilerek veya bilmeyerek destek vermesidir. Yaşanan son olaylar istenmeyen boyutlara ulaşmış ve toplumda yeni kutuplaşmalara yol açmıştır."

Türkiye'nin, kazanımlarını birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde elde ettiğini aktaran Bülbül, oynanan oyunun görülmesi gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?