banner15

Van'da adam kaçırma ve okula saldırı

Van'da yol kesen PKK'lılar bir kişiyi kaçırdı. İpekyolu ilçesinde ise bir ilkokula saldırı düzenlendi

Van'da adam kaçırma ve okula saldırı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İpekyolu ilçesindeki Vali Ali Cevdetbey İlkokulu'na, patlayıcı ve molotofkokteyli saldırı sonucu, okulda maddi hasar meydana geldi.

Van'ın İpekyolu ilçesinde, bir ilkokula patlayıcı, molotofkokteyli ve taşlarla saldırı düzenlendi. Alınan bilgiye göre, İpekyolu ilçesine bağlı Bostaniçi Mahallesi'nde bulunan Vali Ali Cevdetbey İlkokulu'na gece saatlerinde patlayıcı ve molotofkokteyli saldırı gerçekleştirildi.

Saldırı nedeniyle okulun tüm camları kırılırken, sistem odası, internet kabloları, bilgisayar ve diğer cihazlarda kullanılamaz hale geldi. Molotofkokteylerinin isabet ettiği okulun duvarlarında da hasar oluştu.

Durumun haber verilmesi üzerine okula gelen polis ekipleri, saldırıyla ilgili delilleri toplayarak inceleme yaptı. Bu arada, patlamanın etkisi ve atılan taşlar nedeniyle büyük tahribatın yaşandığı okulda görev yapan öğretmenler, sınıflardan topladıkları taşları kovalara doldurarak, okulun yeniden eski haline gelmesi için çalışma başlattı.

BİR KİŞİYİ KAÇIRDILAR

Genelkurmay Başkanlığı, PKK'nın Van'ın Çatak ilçesinde durdurduğu bir aracın sürücüsünü kaçırdığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde, önemli yurtiçi olaylara ilişkin bilgilere yer verildi. Buna göre, Van'ın Çatak ilçesi Dalbastı Mahallesi mevkisinde örgüt mensubu üç ikşi tarafından bir araç durdurularak sürücü kaçırıldı. Olayla ilgili adli tahkikat başlatıldı.

Bu arada, Ardahan'da yapılan operasyon sonucunda, örgüte yardım ve yataklık suçu işlediği tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı.

Hakkari'de ise bir PKK'lı, güvenlik güçlerine teslim oldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 17:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48