banner15

Van'da Afrika için yağmur duası

Van'da cuma namazının ardından Van Kalesi'nde bir araya gelen vatandaşlar, Afrika'daki kuraklığın son bulması için namaz kılıp yağmur duası etti.

Van'da Afrika için yağmur duası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İl Müftülüğünce açlık ve kuraklıkla mücadele eden Afrika ülkeleri için yağmur duasına çıkıldı. Van Kalesinde bulunan ve 110 yıl aradan sonra ibadete açılan Süleyman Han Camisi'nde kılınan cuma namazının ardından cami bahçesinde yağmur namazı kılan vatandaşlar, daha sonra ellerini gökyüzüne açarak dua etti.

Cami imamı Ubeydullah Öner de Afrika'daki kuraklığın son bulması için Allah'tan rahmet ve bereket dileğinde bulundu.

Afrika için dua eden vatandaşlardan Bekir Karayel, Türkiye'de yaşayan vatandaşların dünyanın neresinde olursa olsun mazlum, mağdur, fakir ve yoksul halklara yardım elini uzattığını belirterek, ''Amacımız, Afrika ülkelerinde yaşamakta olan Müslümanların yaşadığı açlık, kıtlık ve susuzluk karşısında gönül duygusuyla oralara ulaşabilmektir'' dedi.

Özellikle Somali'de büyük bir acı yaşandığını hatırlatan Veysel Çiçeksay ise Somali'de kuraklığın sona ermesi için yağmur duasına çıktıklarını Afrika'da yaşanan felaketlerin tüm İslam aleminin ve Türkiye'nin başına gelmemesi için dua ettiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2011, 16:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35