banner39

Van'da AK Partili vekile saldırı

Van'da bayram ziyaretine katılan AK Partili Burhan Kayatürk ve İl Başkanı Zahir Soğanda bir grubun taşlı saldırısına uğradı

Yurt Haberleri 06.10.2014, 15:55 06.10.2014, 15:55
Van'da AK Partili vekile saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Van İl Başkanlığı tarafından Çaldıran ilçesinde düzenlenen bayramlaşma törenine katılan AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, esnaf ziyareti sırasında bazı vatandaşların saldırısına uğradı.

Parti teşkilatının bayramlaşma programı kapsamında Çaldıran ilçesindeki bayramlaşma töreninin ardından ilçe merkezindeki esnafları ziyaret eden Kayatürk ve beraberindeki AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda'nın önünü kesen bir grup, çeşitli sloganlar attı.

IŞİD'in Rojava ve Kobani'de katliamlarına devam ettiğini söyleyen gruptakiler, Kayatürk ve beraberindeki partililerin araçlarına bindiği sırada taşlarla saldırdı. Artan gerginlik, AK Parti'lililerin ilçeden ayrılmasıyla sona erdi.

Saldırının ardından gazetecilere açıklama yapan Kayatürk, karşılaştıkları olayın tanıdık bir hadise olduğunu ifade ederek, "Daha öncede çeşitli nedenlerle gittiğimiz yerlerde BDP'lilerin bu tür saygısız ve edepsiz hareketlerde bulunduklarını görmüştük. Bugün Çaldıran ilçemizdeki vatandaşlarımızla bayramlaşmak istedik. Esnaf ziyareti sırasında bağırmalar oldu. Bizim halkla bir araya geldiğimizde endişe duymaya başladılar. Yalan, iftira içeren sloganlarla bize saldırdılar" dedi. 

Halkla bir araya gelmekten asla vazgeçmeyeceklerini, bu eylemlerinde halkla bir araya gelmelerinin istenmemesinden kaynaklandığını vurgulayan Kayatürk, şöyle konuştu:

"Halkla bir araya geldiğimizde hakikatin tecelli edeceğini biliyorlar. Hemen bağırıyor, slogan atıyor ve orada bizim teşkilattaki arkadaşlarımızı korkutmaya çalışıyorlar. Halkın korkup bizden uzaklaşması için çaba gösteriyorlar. IŞİD ve AK Parti hükümetiyle alakalı sloganlar atıyorlar. Başbakanımız, hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız 'IŞİD kanlı terörist örgütüdür' dedi. Hiçbir terörist gruba destek vermeyeceğimizi söylememize rağmen halkı inandırmaya çalışıyorlar. Kendileri de inanmadıkları için o acizlik içinde bize saldırıyorlar. Bu saldırılarında hiçbir zaman başarılı olamayacaklar. Biz her ortamda halkımızla buluşmaya devam edeceğiz. Halkımızın bunu bilmesi gerekiyor. Bunların hedefi AK Parti ile Kürt halkının bir araya gelmesini engellemek."

AK Parti Van İl Başkanı Soğanda ise BDP'li vatandaşların kendilerine sözlü ve fiziki saldırıda bulunduğunu, ağza alınmayacak küfürler ettiğini anımsatarak, bunların çözüm sürecini sabote etmeye çalışan kesimler olduğunu, kendilerine asla pirim vermeyeceklerini kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?