Van'da HDP mitingi sonrası sokaklar karıştı

Van'da Demirtaş'ın katıldığı HDP mitingi sonrası katılımcılar izinsiz yürüyüş düzenlemek istedi. Polisin izin vermemesi üzerine sokaklar karıştı

Yurt Haberleri 07.01.2016, 14:30 07.01.2016, 15:09
Van'da HDP mitingi sonrası sokaklar karıştı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın mitingi için Van Büyükşehir Belediyesi işçilere tehdit içerikli bir mesaj gönderdi. Miting sonrası ise Van sokakları karıştı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Van'da partisinin mitinginde konuştu. Mitinge katılımın az olması üzerine Van Büyükşehir Belediyesi işçilere tehdit içerikli bir mesaj gönderdi.
"Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş'ın mitingine katılım zorunludur" diye başlayan mesajda "Derhal eşiniz ve çocuklarınız ile mitinge katılım sağlayın. Mitinge katılmayan işçiler hakkında soruşturma başlatılacaktır" tehdit ifadeleri yer aldı.

Demirtaş'ın konuşmasının ardından toplanan kalabalık yürümek istedi. Polisin izin vermemesi sonucu kalabalık ile polis arasında gerginlik yaşandı. Kalabalıkta bulunan örgüt mensuplarının polise taşla saldırmasının ardından polis tazyikli su ve gaz ile müdahale etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?