banner39

Van'da minibüsün üzerine çığ düştü: 1 ölü

Van'ın Çatak ilçesi'nde kara saplanan minibüsten inip, kurtarma çalışması yapan yolcuların ve minibüsün üzerine çığ düştü: Olayda bir kişi hayatını kaybetti.

Yurt Haberleri 06.01.2016, 00:41 06.01.2016, 00:41
Van'da minibüsün üzerine çığ düştü: 1 ölü
Van'ın Çatak ilçesi'nde kara saplanan yolcu minibüsünün ve yolcuların üzerine çığ düştü. Çığ altında kalan yolculardan biri hayatını kaybetti.

Olay, akşam saatlerinde Çatak’a 10 kilometre uzaklıkta bulunan Elmacı Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Van’dan Çatak ilçesi’ne dönen ve içerisinde 4′ü kadın 14 kişinin bulunduğu minibüsün bulunduğu bölgeye önce küçük çaplı bir çığ düştü.

 
Yolu kapatan ve kara saplanan minibüsü kurtarmak için erkekler yolcular yolu temizlemek amacıyla minibüsten indi. Kadın yolcular minibüsün içerisinde beklerken, erkekler yolcular kar temizleme çalışmalarına başladı. Yolu temizleme ve kurtarma çalışmaları sırasında minibüs ile dışarda bulunanların üzerine başka bir çığ daha düştü. Minibüsteki kadınlar, çığdan kaçan erkek yolcular tarafından kurtarıldı. Çığdan kaçamayan berberlik yapan Cabbar Kaçan ise kar yığınları altında kayboldu.
Çığdan kurtulanların haber vermesi üzerine de ilçeden çok sayıda kurtarma ekibi olay yerine gitti. Jandarma, belediye karla mücadele, itfaiye ve karayolları ekiplerinin yaptığı yoğun çalışmalar sonucu çığ altında kalan Cabbar Kaçan 3 saatlik çalışmanın sonunda kar yığınının altından çıkarıldı. Kaçan, ambulansla hastaneye kalırılırken yolda hayatını kaybetti. 

Kaynak: DHA

 

 

 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?