banner39

Van'da yol kapatan eylemcilere müdahale

Van'ın Çatak ilçesinde yol kapatarak eylem yapan PKK sempatizanları ile BDP'lilere müdahale edildi, yol trafiğe açıldı

Yurt Haberleri 07.06.2014, 15:59 07.06.2014, 16:08
Van'da yol kapatan eylemcilere müdahale

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Van'ın Çatak İlçesi Övecek Köyü yakınlarında PKK yandaşlarının yol kontrolü yapmasına, asker ve polis müdahalede bulundu.

Yapılan müdahale sonrası yol trafiğe açılırken, dağ ve tepelere asılan PKK bayrakları ve afişler de indirildi. Bölgede çadır kuran BDP'liler, olaylar sırasında çektikleri görüntüleri basınla paylaştı.

Çatak ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Övecek Köyü yakınlarına BDP tarafından kurulan çadırda bölgede karakol ve baraj inşaatı yapımına karşı nöbet tutma 5'inci gününe girdi. Yaklaşık 150 kişi nöbetleşe olarak çadırda kalmaya devam ederken; çadıra yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Şeytan Deresi mevkinde, Siirt'le de bağlantısı olan ve güzergahtaki 4 köye ulaşım sağlayan yol, 30 kişiden oluşan PKK yandaşları tarafından 3 ayrı noktada kesildi. Taşlarla barikat kuran göstericiler, gelen her aracı durdurup, kimlik kontrolu yaptıktan sonra geçişlerine izin vermesi üzerine, bugün asker ve polis bölgeye giderek müdahalede bulundu.

Sabah saatlerinde Jandarma ve Polis Özel Harekat timleri onlarca zırhlı araçla bölgeye operasyon yaptı. Taşlarla kapatılan yol açılırken, göstericiler de dağıtıldı. Çadırda bulunan yaklaşık 150 kişi de müdahaleye karşı çıkarak, ekiplere havai fişek, molotof kokteyli ve taşlarla saldırdı. Polis ve Jandarma, grupları tazyikli su ve gaz bombalarıyla dağıttı. Yaklaşık yarım saat süren gerginliğin ardından yol trafiğe açıldı, dağlara tepelere asılan PKK bayrakları ve afişler de toplandı.

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?