banner15

Varto'da Kobani protestosu: 1 ölü

Muş Varto'da IŞİD'in Kobani'deki saldırılarını protesto eden gruptan bir genç, kafasına gaz kapsülü isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Denizli'de ise başına taş gelen bir kişi ağır yaralandı.

Varto'da Kobani protestosu: 1 ölü

İstanbul başta olmak üzere yurdun birçok kentinde, IŞİD'in Kobani'deki saldırıları ve Türkiye'nin tutumu protesto edildi.

Muş Varto'da yol kapatıp çevreye molotofkokteyli atan gruba güvenlik güçleri biber gazı ve tazyikli suyla karşılık verdi.

Kafasına gaz kapsülü isabet eden 17 yaşındaki Hakan Buksur hayatını kaybetti.

Van'daki protesto gösterilerinde de gerginlik yaşandı. Göstericiler birçok kamu binası ve işyerine zarar verdi. 5 polis atılan taşlardan yaralandı.

Denizli'de de IŞİD'in eylemlerini protesto eden gruba polis müdahale etti.

Eylemcilerin polise attığı taşlardan biri yol kenarında olayları izleyen yaşlı adama isabet etti. Başından ağır yaralanan 65 yaşındaki kişinin hayati tehlikesi var.

İSTANBUL'DAKİ PROTESTOLAR

İstanbul Sultangazi, Kadıköy ve Bağcılar'da da eylem vardı. Sultangazi'de bir grup HDP İlçe Teşkilatı Merkezi'nin önünde toplandı.

AK Parti İlçe Merkezi'ne yürümek isteyenlere, polis izin vermedi. Bu sırada bir grup mahalleli, protestoculara tepki gösterdi ve gerginlik iyice tırmandı.

Grupların taş ve sopayla birbirine saldırması üzerine, polis müdahale etti.

Aynı saatlerde, Kadıköy Altıyol'da toplanan gruba polis yine basınçlı su ve biber gazıyla müdahale etti. Başından yaralanan avukat Tamer Doğan hastaneye kaldırıldı.

Bağcılar Meydanı'nda da eylemciler otomobilleri ateşe verdi, çöp konteynerleriyle yol kapattı. Polis TOMA ve biber gazıyla eylemcilere müdahale etti.

AKDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Bu arada Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan bir açıklama geldi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Şehir merkezlerinde insanlarımızın huzurunu kaçırmaya yönelik her türlü şiddet eylemi ve Vandalizme karşı kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceği çok iyi bilinmelidir'' dedi.

Akdoğan, ''Türkiye, Kobani'nin düşmesinden ve sınırında IŞİD gibi bir terör örgütünün bulunmasından kesinlikle memnuniyet duymaz. Kobani konusunda Türkiye'nin hiçbir şey yapmadığı büyük bir yalandır. Türkiye insani zeminde yapılabilecek ne varsa yapmaya çalışmaktadır'' şeklinde konuştu.

Kaynak: Ajanslar

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 17:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48