banner39

Vatandaş tepkili! Şemsi Paşa Camii'nde yeni proje iddiası

Denize sıfır konumuyla görenlerde hayranlık uyandıran tarihi Şemsi Paşa Camii'nin batısına yürüyüş yolu yapılacağı konuşuyor. Tepki çeken iddianın gerçek olması halinde caminin kıyı ile bağlantısı kesilecek.

Yurt Haberleri 09.01.2021, 09:27 09.01.2021, 10:12
Vatandaş tepkili! Şemsi Paşa  Camii'nde yeni proje iddiası

Üsküdar'ın sembol eselerinden olan Şemsi Paşa  Camii, yine kıyı projesi ile gündemde. Daha önce sahile meydan yapılması için kazıklar nedeniyle hasar gören cami, şimdi ise kıyı ile bağlantısının kesilmesi tehlikesiyle karşı karşıya.

Caminin en önemli mimari özelliği kayboluyor

Şemsi Paşa Cami'nin en önemli özelliği, Boğaz ile bitişik olması. Yeni gündeme gelen projeye göre, sahile inşa edilmesi planlanan yürüyüş yolu ile yapının deniz bağlantısı kesiliyor.

Vatandaş karşı çıkıyor

Öte yandan, projeye karşı çıkanlar yok değil. Sosyal medyada pek çok kullanıcı, yürüyüş yolu istemediklerini ve bu projenin camiye yakışmayacağını ifade ediyor.

banner53
Yorumlar (1)
ramazan pehlivan 3 ay önce
Burada deniz dalgalandığında caminin duvarına (tuzlu) deniz suyu sıçrıyor. Ben ce yürüyüş yolu, biraz daha dalgaları uzaklaştırır. Sadece muhalefet etmek için "İstemezukkkk" mantığı sizlerinki. Devamlı namaz kıldığım bir cami idi (AKE.) Kaldı mi denizle ilişkisi kapanmıyor ki.
6
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü