banner39

Vekil oğlunun polis teşhisi tartışılıyor

Milletvekili oğlunun polis teşhisi, emniyet teşkilatını ayağa kaldırdı. Hatay'da meydana gelen olayda milletvekilinin oğlu kendisini döven polisleri teşhis ederken görülüyor

Yurt Haberleri 28.07.2012, 12:46 28.07.2012, 12:48
Vekil oğlunun polis teşhisi tartışılıyor

Hatay Dörtyol ilçesinde milletvekili oğlu-polis tartışmasında başvurulan teşhis yöntemi, emniyet teşkilatını ayağa kaldırdı.

AK Parti Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğluyla tartışan komiser yardımcısı ertesi gün görevinden alındı. İlçe emniyet müdürlüğündeki görevli polisler, teşhis için ellerine numara verilerek duvara dizildi. Bu görüntü teşkilatta infiale yol açtı. Edinilen bilgiye göre, Dörtyol Emniyet Müdürlüğü'nün kantinini işleten AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun, polis memuru Alper Atilla ile tartıştı. Atilla'yı sürdürmekle tehdit etti. Ardından arkadaşı, AK Parti Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu'nu olay yerine çağırdı. Türkoğlu da polisleri tehdit etti. Olaya müdahale eden Komiser Yardımcısı Murat Emer, Türkoğlu'na "Sen benim memurumla bu şekilde konuşamazsın." uyarısında bulundu.

Bu uyarıdan sonra durum daha da gerildi. Dörtyol Emniyet Müdürü çok sayıda polisi bir odaya dizerek ellerine numara verdi ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı'ndan ve AK Parti milletvekilinin oğlundan kendisi ile tartışan polisleri teşhis etmesini istedi. İstemi Kağan Türkoğlu, odadaki polisleri uzun uzun inceledikten sonra kendisiyle tartışan komiser yardımcısını teşhis etti. Bir gün sonra da milletvekilinin oğlunu uyaran Komiser Yardımcısı Murat Emer hakkında "açılacak disiplin soruşturmasının selameti" gerekçe gösterilerek görevden uzaklaştırma kararı verildi.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (1)
VATANSEVER 9 yıl önce
Evet arkadaşlar dün vekil komseri tokatlar bugün oğulları yarın ALLAH bilir kim yazıklar olsun bu ülkeyi saltanat devrine dönüştürenlere.................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?