banner39

Velilerden 'rutubetli ve bakımsız sınıf' tepkisi

Fatih'te bir ilkokulun anasınıfının halini gören veliler yetkililere tepki gösterdi. Sınıftaki rutubetten ve bakımsızlıklıktan yakınan veliler bir an önce sınıflara tadilat yapılmasını istiyor

Yurt Haberleri 12.09.2013, 10:54 12.09.2013, 10:55
Velilerden 'rutubetli ve bakımsız sınıf' tepkisi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da Fatih'teki Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nda ana sınıfına giden öğrencilerin eğitim gördüğü binadaki bazı sınıfların bakımsızlığı dikkat çekiyor. Sınıftaki rutubetten ve bakımsızlıklıktan yakınan veliler bir an önce sınıflara tadilat yapılmasını istiyor.

Atikali Mahallesi'nde bulunan Yavuz Selim İlköğretim Okulu'ndaki ana sınıfı öğrencilerinin velileri, sınıflardaki bakımsızlık ve rutubet kokusundan şikayetçi. Sınıfların tadilata sokulmasını isteyen veliler, tadilat bitene kadar çocuklarını okula göndermek istemediklerini söyledi.

Çocuğunu anaokuluna kaydettirmeye geldiğinde binanın restore edileceğinin kendilerine söylendiğini ifade eden Funda Yıldırım, "Sınıfa girdiğimde şoka girdim. Duvarlar tamamen dökülüyor. Tavan sanki çökecek gibi. Yoğun bir rutubet var. Soğuklar başlayınca camlar kapanacak. Benim çocuğum alerjik astım hastası. Daha beter olacak. Kaydımı almayı düşündüm. Ama evime yakın okullara bakıyorum. Hiçbiri kayıt kabul etmiyor. Müdür Bey tadilatın Ocak ayında başlayacağını söylüyor ama ben bu süre boyunca çocuğumun burada okumasını istemiyorum." dedi.

Kendilerine, binada restorasyon çalışmalarının yapılacağının söylendiğini dile getiren başka bir veli ise "Yeni döneme yeni binada girileceği söylendi. Sınıfı görme ihtiyacı hissetmedim. Pazartesi günü geldik, korkunç manzara ile karşılaştık. Durulacak gibi değil. Okuldan çocuğumu alacağım." diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?