banner39

Yayalar yoldan, araçlar kaldırımdan

Zonguldak’ta başlatılan atıksu ve kanalizasyon yenileme çalışmaları nedeniyle araçların kaldırımdan, yayaların da trafiğe kapalı ana yoldan gitmesi hem şaşırttı hem tepki çekti.

Yurt Haberleri 13.07.2011, 19:28 13.07.2011, 19:28
Yayalar yoldan, araçlar kaldırımdan

Zonguldak Belediyesi tarafından ’Atıksu arıtma tesisi ve kolektör hatları’ projesi kapsamında geçen yıl 16 Nisan’da başlayan atık su ve kanalizasyon yenileme çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki yıl 12 Temmuz’da bitecek proje çerçevesinde kent merkezinde bir haftadır süren çalışmalar sonucu trafik durma noktasına geldi.

Kentin en işlek caddesi Gazipaşa’da bugün yapılan çalışmada ise ilginç sahneler yaşandı.

Zonguldak Valiliği önünde kanalizasyon borularının döşenmesi amacıyla çukur açma çalışmalarına başlandı. Ancak, Gazipaşa Caddesi üzerindeki Belediye Kültür Merkezi’nin önünde trafik tek şeride düşürülerek, araçların Zonguldak Valiliği önüne kadar 50 metrelik mesafeyi yaya kaldırımından geçişine izin verildi. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri ise, vatandaşların ana yolu kullanması, araçların ise yaya kaldırımını kullanması nedeniyle güvenlik tedbiri aldı.

Bazı vatandaşlar, kullandıkları kaldırımdan araçların geldiğini görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bazı vatandaşlar ise yaya kaldırımı yerine trafiğe kapalı olan yolu tercih etti. Zaman zaman ezilme tehlikesi yaşayan vatandaşlar trafiğin yaya kaldırımından verilmesine tepki gösterdi. Sürücülerse, bu tür çalışmaların gece yapılması gerektiğini söyledi.

TRAFİK BİR KAÇ GÜN BÖYLE İŞLEYECEK

Zonguldak Belediye Başkanı CHP’li Muharrem Akdemir ise, "Atık su arıtma tesisi ve kollektör hatları" projesi kapsamında çalışmaların devam ettiğini, birkaç gün trafiğin bu şekilde işleyeceğini belirterek, "Bu projenin tamamlanması lazım. Bu yüzden bu tür aksaklıklar olacak. Vatandaş da sürücü de haklı, ama bu projeyi uygulayacağız, durduramayız. Gece çalışma yapsak bu kez yine vatandaşlar rahatsız oluyor" dedi.

 

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?