banner39

YGS kalemleri, köylü çocuklar için toplandı

Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, YGS'de adaylara dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşları sınav bitiminde köy okullarında eğitim gören çocuklar için topladı

Yurt Haberleri 15.03.2015, 14:39 15.03.2015, 14:39
YGS kalemleri, köylü çocuklar için toplandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Yükseköğretime Geçiş Sınavında (YGS) dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşları, sınav bitiminde köy okullarında eğitim gören çocuklar için topladı.

MŞÜ İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği öğrencileri, topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında yürüttükleri kampanya ile köylerdeki çocuklara kırtasiye malzemesi toplamak için YGS'nin yapıldığı binaların önünde stant kurdu.

Öğrenciler, YGS'ye giren adaylara ÖSYM tarafından dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşları sınav sonrası adaylardan talep ederek, topladıkları kırtasiye malzemelerini köy okullarında çocuklara dağıtacaklarını söyledi.

MŞÜ İlahiyat Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Yasemin Çolak, köy okullarına kırtasiye desteğinde bulunmak adına böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, sınavdan sonra adayların işlerine yaramayan malzemelerin köylerde zor şartlarda eğitim gören öğrenciler için büyük anlam taşıdığını ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?