banner15

YHT hattında asılsız bomba ihbarı

Eskişehir-Polatlı yüksek hızlı tren hattında telefonla bomba ihbarı yapıldı. Hareket halindeki trenler bekletilerek yapılan aramada herhangi bir bulguya rastlanmadı.

YHT hattında asılsız bomba ihbarı

TCDD Genel Müdürlüğü, Polatlı YHT gişesini arayan bir kişinin, Eskişehir-Polatlı YHT hattında bomba ihbarında bulunduğunu, incelemelerde ihbar konusu herhangi bir bulguya rastlanmadığını bildirdi.

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bugün saat 16.25'te kimliği belirsiz bir kişinin Polatlı YHT gişesini arayarak, Eskişehir-Polatlı YHT hattında bomba ihbarında bulunduğu belirtildi.

İhbarın güvenlik birimlerine anında bildirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"O esnada hat üzerinde seyreden trenler durdurulmuştur. Emniyet, jandarma ve TCDD tarafından trenler ve YHT hattı detaylı şekilde incelenmiştir.

Polatlı-Eskişehir kesimi hattın tamamı TCDD ve güvenlik birimlerince karış karış kontrol edilmiştir. İnceleme tamamlanana kadar ihbar saatinden sonra hareket eden trenler bekletilmiştir. İncelemelerde ihbar konusu herhangi bir bulguya rastlanmamıştır.


İlgili emniyet birimlerinden güvenlik teyidi alındıktan sonra, saat 19.35 itibariyle hat işletmeye açılmış ve trenler normal seferlerine başlamıştır."

Kayank: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 00:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35