Yıldırım düştü: 2 ölü, 3 yaralı

Kütahya'da yıldırımın düştüğü kavaklık içerisinde saklanan 2 kadın olay yerinde hayatını kaybederken, 3 kişi de ağır yaralandı.

Yurt Haberleri 07.06.2011, 22:46 07.06.2011, 22:46
Yıldırım düştü: 2 ölü, 3 yaralı

Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde şeker pancarı tarlasına yıldırım düşmesi sonucu 2 kadın hayatını kaybetti, 3 kişi de ağır yaralandı.

Edinilen bilgilere göre; Çavdarhisar ilçesine bağlı Mahmutlar köyü yakınlarında şeker pancarı ekili olduğu öğrenilen tarlada çapa yapan 5 kişi yağmurun başlaması ile kavaklıklara sığındı. Bu sırada yıldırımın düştüğü kavaklık içerisinde saklanan 2 kadın olay yerinde hayatını kaybederken, 3 kişi de ağır yaralandı.

112 Acil Servis Ekipleri yıldırım düşmesi sonucu olay yerinde bulunan Ayşe Yaşar ve Sevim Bütün'ün hayatını kaybettiğini, yaralanan İsmail Kabak (39) eşi Fatma Kabak (37) ve Necla Turan'ın (41) önce Çavdarhisar Devlet Hastanesi'ne daha sonra Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi Ortopedi Servisinde tedavi altına alınmaları için sevk etti.

Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılardan 39 yaşındaki İsmail Kabak'ın hayati tehlikesinin bulunduğu, diğer yaralıların ise sağlık durumlarının iyiye gittiği öğrenildi.

Geçtiğimiz pazar günü yine aynı köyde yıldırım düşmesi sonucu bir kişi daha hayatını kaybetmişti.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, yaptığı açıklamada, aynı mevkide 5 Haziran'da yıldırım isabet eden bir çobanın hayatını kaybettiğini hatırlatarak, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünden uzmanların araştırma yapmak üzere bölgeye gideceğini bildirdi. 

Kaynak: Ajaslar

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?