Yıldız Teknik'te gerginlik

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bir grup öğrenci ile polis arasında arbede çıktı

Yurt Haberleri 23.05.2011, 13:07 23.05.2011, 18:57
Yıldız Teknik'te gerginlik

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrencilere polis müdahale etti.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Balmumcu Kampüsü'nde, İstanbul Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder'in seçim söyleşisinin iptal edilmesine kızan BDPyanlısı olduğu ileri sürülen bir grup öğrenci, Fetih Haftası etkinlikleri kapsamında konser veren Ali Kınık'ın konserini protesto etti. Bunun üzerine önce okulun özel güvenlik görevlileri sonra da polis göstericilere müdahale edince olaylar çıktı.

Bir görgü tanığından edinilen bilgiye göre, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bir grup öğrenci ile polis arasında arbede çıktı.

Çıkan arbede sonrasında polis öğrencilere biber gazı ve coplarla müdahale etti, Ayrıca kampus içerisine panzerlerin de girdiği ifade edilirken;  kampus içine dağılan öğrencilerin gözaltına alınmaya başlandığı eklendi.

Okulun tüm giriş çıkış kapıları polis tarafından tutuldu.

Polisin kampus içinde gaz sıktığı, çok sayıda öğrencinin gazdan etkilendiği öğrenildi. Yerleşkeye ambulanslar da sevk edildi.

Olaylar nedeniyle yerleşkeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Polis, karşıt gruplu öğrencilere gaz bombası kullanarak müdahale etti. Sıkalan gazdan çok sayıda öğrenci etkilenirken olaylara karıştığı belirtilen bazı öğrencilerin de gözaltına alındığı görüldü..

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?