banner39

Zaza Kültürü ve Tarihi Sempozyumu

Bingöl'de üniversite tarafından organize edilen bir sempozyumla Zaza tarihi ve kültürü masaya yatırılıyor

Yurt Haberleri 06.03.2012, 12:12 06.03.2012, 12:23
Zaza Kültürü ve Tarihi Sempozyumu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bingöl Üniversitesi, 4-6 Mayıs 2012 günlerinde, Zaza kültürü ve tarihine ışık tutacak bir sempozyum organize ediyor.

Bingöl Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Zaza Tarihi ve Kültürü Sempozyumu'nun hazırlıkları devam ediyor. 4-6 Mayıs 2012 tarihinde yapılacak olan Uluslararası Zaza Tarihi ve Kültürü Sempozyum için gönderilen bildirilerin 56 tanesi kabul edildi.

60’IN ÜZERİNDE TEBLİĞ ÖZETİ GÖNDERİLDİ

Uluslararası Zaza Tarihi ve Kültürü Sempozyumu için 17 Ekim 2011 tarihinde ilan verildi. Sempozyum için tebliğ gönderim tarihi 30 Aralık 2011 itibari ile sona erdi. İlan tarihi zarfında Zazaca alanında çalışmalar yapmış veya bu alanda ilk defa çalışma yapacak olan araştırmacılar tarafından 60’ın üzerinde tebliğ özeti gönderildi.

56 BİLDİRİ KABUL EDİLDİ

Gönderilen tebliğ özetleri derlenip, toparlanıp dosya halinde bilim kuruluna gönderildi. Bilim kurulunda yer alan akademisyenler tarafından bu tebliğlerin hepsi tek tek incelendi ve her tebliğ için ayrı ayrı not verildi ve bunlardan 56 tanesi kabul edildi. Bazı araştırmacılar tarafından birden fazla tebliğ özeti gönderildi, bunlardan sadece bir tanesi bilim kurulu tarafından onaylandı. Onaylanan tebliğlerin sahiplerine elektronik posta yolu ile geri bildirimde bulunuldu ve makalelerin kabul edildiği bildirildi. Buna göre tebliğ özeti kabul edilen araştırmacılar 6 Nisan 2012 tarihine kadar makalelerinin tam metnini hazırlayıp gönderecek ve 4-6 Mayıs 2012 tarihlerinde de sempozyuma katılacaklar.

Yorumlar (0)
24
gök gürültülü hafif yağmurlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?