banner39

Zonguldak'ta bir ceset bulundu

Zonguldak2ta köprünün çökmesi sonucu kaybolan 15 kişiden birinin cesedi bulundu

Yurt Haberleri 08.04.2012, 11:28 08.04.2012, 12:40
Zonguldak'ta bir ceset bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde köprü çökmesi sonucu Filyos Irmağı'na kapılarak kaybolan 15 kişiden birinin cesedine ulaşıldı. Çomranlı köyü civarında bulunan cesedin çıkarılması için ekipler olay yerine sevk edildi.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesindeki köprünün çökmesi sonucu Filyos Irmağı'na düşen minibüsteki kayıp 15 kişiyi arama çalışmaları yoğunlaştırıldı. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait helikopter, ırmak boyunca alçak uçuş yaparak kıyılarda ve derenin üstünde detaylı arama yapıyor. Ekipler, alçak uçuş yaparak suyu yükseltip ırmakta bulguya ulaşmaya çalışıyor.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri de ırmak kenarında arama tarama çalışması gerçekleştiriyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ise ırmağın denize aktığı bölgede çalışma yürütüyor.

VALİ AYYILDIZ: TEHLİKEYE RAĞMEN ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Bu arada köprünün üstünde çalışmaları inceleyen Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, "Uzman ekiplerimiz ve helikopterimiz de dahil olmak üzere denize kadar olan alanda arama kurtarma devam ediyor. Irmakta görüş imkansız olsa da dalgıçlarımız dalarak suyun altında arama yapıyor. Biz her ihtimale karşı 200-400 tonluk kütleyi kaldırıp altında herhangi bir kalan var mı diye bakacağız. Kütlenin altında herhangi birinin olduğu zayıf bir olasılık, ancak biz her türlü ihtimali değerlendirmek istiyoruz. Çünkü saniyede 750 metreküp su akıyor. Çok hızlı bir kar erimesi var. Bizim ekiplerimiz bu riske rağmen çalışmalarına devam ediyor." açıklamasını yaptı.

Vali Ayyıldız, kaybolan şahısların bulunma ihtimaline yönelik soruya da şu cevabı verdi: "Buradaki teknik ekip, vatandaşların kütlenin altında olmasının zayıf bir ihtimal olduğunu belirtiyorlar, ama biz yine de bunu deneyeceğiz. Ama akan suyun debisi çok hızlı olduğu için biz tehlikeye rağmen kütlenin altında arama yapacağız."

CESET İHBARI GELDİ

Vali Ayyıldız'ın açıklamasının ardından jandarmaya, Çomranlı köyü civarında ırmak kenarında bir ceset ihbarı yapıldı. Bunun üzerine kurtarma ekipleri Çomranlı köy civarına kaydırıldı. Vali Ayyıldız da olay yerine hareket etti.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?