banner15

Zorla ayakta duran bina hala boşaltılmadı

Gebze'de yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan binanın sakinlerinin hiç birşey olmamış gibi oturmaya devam ediyorlar.

Zorla ayakta duran bina hala boşaltılmadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde, inşaatı birkaç ay önce biten 5 katlı apartman, yanında başlatılan inşaatın temel kazısı nedeniyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. İki vincin uzatılmasıyla yıkılması engellenen binanın ilk üç katında yaşayanların burada oturmaya devam etmesi dikkat çekti.

Gebze İnönü Mahallesi, Issıkgöl Caddesi, 1227 sokakta yapımı bir süre önce tamamlanan 5 katlı bir apartman, bitişiğinde başlatılan inşaat çalışmaları nedeniyle hasar görerek yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Yanındaki binanın temel kazısından kaynaklandığı belirtilen bu durumu farkeden müteahhitler, apartmanın yan yatmaması için çareyi 2 vincin kollarını binanın duvarına destek yapmakta buldu.

Görenlerin şaşkınlıkla karşılaştığı binanın birçok yerinde çatlakların da oluşması tehlikenin büyüklüğünü gözler önüne sererken, buna rağmen gidecek yerleri olmadığı için apartmanın ilk üç katındaki ailelerin oturmaya revam etmesi de dikkat çekti.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 13:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48